Pro příjemné nakupování Vám nabídneme sušenky. Bez cookies se prostě neobejdeme, a tak Vás prosíme o souhlas s jejich servírováním.

JAK NA VRÁSKY? VSAĎTE NA PEPTIDY!

18.02.2017

JAK NA VRÁSKY? VSAĎTE NA PEPTIDY!

Která žena by nechtěla mít pleť bez vrásek? Místo botoxu teď raději vsaďte na peptidy!

Po koenzymu Q10, kyselině hyaluronové a botulotoxinových injekcích se kosmetické firmy i kliniky krásy vytasily s další účinnou látkou, která má ve vaší tváři zastavit stopy času. Na peptidy pějí doslova oslavné ódy. Ve srovnání se zmíněným botoxem jsou totiž k pokožce šetrnější, levnější, a hlavně netoxické!

Jedná se o organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. Podle délky a uspořádání jejich řetězce pak mluvíme o peptidech a oligopeptidech. Ty v kosmetice zjednodušeně řečeno stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, a jsou tedy schopné ovlivňovat chování živých buněk.

V současné době se využívají především k boji proti vráskám, k různým omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, ale také pro zpevňování postavy, odstraňování celulitidy nebo pigmentových skvrn ale posilují i vlasy, které chrání před vypadáváním a udržují zdravý a bohatý vzhled.

Nasaďte zdravé buňky

Na rozdíl od botoxu by u peptidů nemělo hrozit riziko efektu masky. Peptidy fungují tak, že redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, čímž snižují tvorbu mimických vrásek. Aplikují se na pokožku výhradně zevně, redukují hloubku vrásek a zlepšují vzhled výrazových linií. Navíc pomáhají pleti s produkcí sobě vlastních látek.

Opravdu účinné anti-age produkty jsou vyvinuty tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě klíčových látek – kolagenu a elastinu. A přesně díky tomuto vlivu zažívají peptidy v kosmetice takový vzestup.

Pozor na kombinace

Peptidy patří mezi vysoce účinné látky. Pozor si tedy dejte na mixování s jinými kosmetickými přípravky. Používání produktů se vzájemně „bijícími se" látkami způsobuje podráždění pokožky, vyrážku, či dokonce lokální kožní dermatitidu. Proto je lepší zvolit od jedné značky a řady všechny produkty, které v péči o pleť používáte. Tím se vzájemně doplní a efekt bude intenzivnější.

Příkladem problematicky kombinovaných složek je vitamin C a peptidy, stejně tak byste neměly používat společně hydroxykyseliny a retinoly, které dokážou navzájem vyrušit svůj efekt.

Etikety je třeba u kosmetické péče číst skutečně pozorně, jen tak z krému dostanete maximum a pleti neublížíte. Retinol, kyselina glykolová, salicylová nebo peptidy jsou sice mimořádně účinné a s vráskami dokážou divy, nikdy by se ale neměly používat současně. Trpí pak především citlivá pokožka. Pomoci naopak mohou látky, jako jsou alantoin, panthenol, bisabolol, rutin, alkaloidy, pektiny nebo vitaminy, které pleť dokážou zklidnit.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/zaujalo-nas/50784-jak-vyzrat-na-vrasky-misto-botoxu-vsadte-na-peptidy

 

ZTBhNjgy