🎁 SLEVOVÝ KUPÓN ZACATEK = VÁŠ PRVNÍ NÁKUP O 10% LEVNĚJI! 🎁

NUTRIVI Synbio Complex & Triphala Booster 2x30 kapslí - zdraví střev je klíčové pro zdraví celého organismu směs 9 kmenů prospěšných střevních bakterií

Kód: 134
Novinka Tip
1 166 Kč 1 041 Kč bez DPH

Zdraví střev je klíčové pro zdraví celého organismu. Péčí o stav střevního mikrobiomu, pečujete o imunitu, srdečně-cévní systém, silné kosti, a dokonce i o krásnou pleť, husté vlasy a dobrou náladu. Zdraví střev pocítí celé Vaše tělo!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinečná kombinace dvou doplňků stravy typu synbiotikum, neboli synergická kombinace probiotik s prebiotiky, obohacená o Triphala Booster.

Synbio Complex & Triphala Booster je na trhu jedinečná kombinace dvou doplňků stravy, které v harmonii s tělem podporují správnou funkci trávicího traktu, dobrý stav střevního mikrobiomu a s tím související pocit komfortu v dutině břišní a celkovou pohodu. 

Synbio Complex & Triphala Booster je vícesložkový přípravek v kapslích. Každé balení obsahuje 2 x 30 kapslí dvou různých doplňků na celý měsíc užívání. Spojili jsme je do jednoho produktu, protože jejich účinky se vzájemně doplňují a synergicky posilují.

Synbio Complex je synbiotikum, t.j. synergická kombinace probiotika ve formě lyofilizovaných bakteriálních kmenů s prebiotikem (FOS). Jedná se o kombinaci PROBIOTIKUM (lyofilizovaná směs, více kmenů probiotických bakterii), 9 kmenů bakterií v lyofilizátu a PREBIOTIKUM (fruktooligosacharidy FOS, potrava pro bakterie), které jako přírodní výživa stimuluje růst probiotických bakterií a zvyšuje schopnost bakterií kolonizovat střeva.

Triphala Booster (Triphala = tři plody) je po staletí známá ajurvédská směs extraktů ze tří druhů ovoce: Amla, Bibhitaki a Haritaki, doplněná o přírodní akáciovou vlákninu. V ajurvédské bylinné medicíně se směs Triphala používá k podpoře očistných procesů organismu, redukci hmotnosti, regulaci trávicího procesu a udržení celkové rovnováhy v těle, tzv. rovnováhy dóš, neboli tří přírodních sil (Vata – vzduch, Pitta – oheň a Kapha – voda), které podle principů ajurvédy podmiňují celkové zdraví a pohodu.

 

Čím je Synbio Complex & Triphala Booster výjimečný?

 • synergie jedinečných složek pro zdravá střeva a harmonické fungování celého organismu
 • jedinečná kombinace inovativních vědeckých poznatků a staletí staré moudrosti ajurvédské medicíny plynoucí z přírody
 • prospěšné synbiotikum podávané v technologicky inovativní entericky potažené kapsli s prodlouženým uvolňováním
 • 9 různých kmenů živých střevních bakterií v „uspané“ lyofilizované formě
 • až 100 miliard CFU (= KTJ – kolonie tvořící jednotka) prospěšných mikroorganismů na gram
 • přídavek fruktooligosacharidů (FOS) – prebiotické, snadno dostupné živiny pro bakterie mikrobiomu
 • směs prospěšných rostlinných extraktů po staletí známých jako dodatečná podpora střev, trávicí soustavy a rovnováhy v organismu
 • snadné užívání – dvě kapsle po večeři
 • vynikající vstřebatelnost, prodloužený účinek, sladěný s rytmem organismu

 

Probiotikum, prebiotikum, synbiotikum – co znamenají tyto pojmy?

Probiotika jsou bakterie prospěšné pro lidský organismus, příznivě ovlivňující jeho zdraví. Působení probiotik podporují prebiotika, přičemž kombinace probiotik a prebiotik v jednom přípravku se nazývá „synbiotikum“. 

Pravidelné doplňování Synbio Complex & Triphala Booster Vám poskytne důležitou podporu při celostní péči o střeva a celý organizmus. Pokud Vás trápí poruchy trávení, zažíváte chronický nebo zvýšený stres, pociťujete přetrvávající vyčerpání, pozorujete opakující se kožní problémy, mohou to být signály, že Vaše střeva potřebují podporu.

 #ShowMore#

Inovativní forma SYNBIO COMPLEX - enterosolventní kapsle s prodlouženým uvolňováním

 • díky speciálnímu povlaku přecházejí z úst přes žaludek v nezměněné formě
 • cenný obsah se uvolňuje až v cíli - ve střevech
 • povlak je odolný vůči působení kyseliny chlorovodíkové v žaludku, rozpouští se vlivem střevního pH
 • prodloužené uvolňování = účinné látky se dávkují postupně a déle se udržují na konstantní úrovni - přesně tak, jak to tělo potřebuje

Co je TRIPHALA BOOSTER - ajurvédská směs extraktů ze tří druhů ovoce, známá již po staletí

 • Amla (Emblica officinalis) – indický angrešt, zdroj antioxidantů, flavonoidů, taninů, karotenů a vitamínu
 • Bibhitaki (Terminalia bellirica) – vrcholák myrobalanový, zdroj bílkovin a cenných mastných kyselin: palmitové, olejové a linolové
 • Haritaki (Terminalia chebula) – vrcholák tříslovinný, zdroj taninů, aminokyselin a fruktózy

 

TRIPHALA BOOSTER pozitivně ovlivňuje:

 • funkci trávicí soustavy včetně střev (zlepšení střevního tranzitu)
 • neutralizaci nepříjemných pocitů z trávicí soustavy (plynatost, zácpa, poruchy trávení)
 • očistu těla od toxinů
 • fungování imunitního systému
 • stav vlasů a dutiny ústní
 • celkové zdraví, jako bohatý zdroj antioxidantů a fytochemikálií

 

9 +1+1=11 složek v synergii pro zdraví

Synbiotický komplex od Nutrivi je dokonale sladěná směs 9 lyofilizovaných kmenů prospěšných střevních bakterií podaných spolu s fruktooligosacharidy (FOS), neboli zdrojem snadno dostupné potravy pro bakterie. Jedenáctým prvkem v této receptuře je mikronizovaná akáciová vlákninaLyofilizace živých bakteriálních kultur je skvělý způsob, jak dodat probiotika do střev.

Přírodě blízká receptura s více kmeny

Receptura s více kmeny a vysoká koncentrace probiotických bakterií má za cíl napodobit vlastnosti přirozeného mikrobiomu, vzájemně doplnit účinky těchto bakterií a zvýšit prospěšný vliv Synbio Complex 11 nejen na stav střev a trávicí soustavy, ale také optimální zdravotní stav a pocit pohody.

 

Aktivní složky SYNBIO COMPLEX:

Při sestavování doplňku stravy Synbio Complex 11 jsme použili pouze tělu prospěšné bakterie, které mají zdokumentovaný vliv na správné fungování lidského organizmu:

Lactobacillus acidophilus LA02

Tento kyselinovzdorný kmen podporuje trávicí systém, podporuje tvorbu střevní bariéry, produkuje antibakteriální látky, soutěží s patogeny o živiny a snižuje pH prostředí, udržuje nepropustnost sliznice trávicího traktu.

Lactobacillus paracasei LPC00

Tyto bakterie mají schopnost štěpit laktózu, jakož i vytvářet množství enzymů, které zlepšují vstřebávání mikroživin, působí proti nepříznivým bakteriím jako např.: Helicobacter pylori, Salmonella enterica, Campylobacter jejuni, a navíc zmírňují nepříznivý vliv Candida albicans a Listeria monocytogenes, snižují počet bakterií přítomných v ústní dutině, které způsobují zubní kaz. Modulují fungování imunitního systému, což vede ke snížení intenzity alergických stavů.

Bifidobacterium longum BL03

Významně ovlivňují snižování pH ve střevech, čímž pomáhají zpomalit růst patogenních bakterií. Tento kmen také pomáhá zlepšit vstřebávání železa, zinku, vápníku a hořčíku; používá se k podpoře léčby syndromu dráždivého tračníku, infekčního průjmu nebo funkční zácpy.

Bifidobacterium breve BR03

Tento druh bakterií zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku a intolerance laktózy. Může zlepšit stav pokožky. Vědecké studie naznačují, že tento kmen je zodpovědný za zlepšení hydratace a stavu pokožky u zdravých žen. Výsledky výzkumů také naznačují pozitivní účinek Bifidobacterium breve v případě metabolických poruch a obezity.

Lactobacillus rhamnosus LR06

Tento jedinečný kmen zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku, podporuje organizmus při oslabené imunitě, má protizánětlivé vlastnosti a podle nejnovějších vědeckých studií může působit proti obezitě.

Streptococcus thermophilus YO8

Tyto bakterie díky svým vlastnostem zlepšují trávení.

Bifidobacterium bifidum BB01

Kmen Bifidobacterium bifidum BB01 udržuje správné pH střev, díky čemuž se nemohou přemnožit škodlivé mikroorganismy. Doporučuje se při příznacích poruchy funkce trávicí soustavy, může zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku.

Lactobacillus casei LC03

Tyto bakterie díky svým vlastnostem podporují správnou funkci trávicí soustavy, pomáhají chránit střevní sliznici před přilnutím patogenů a vytvářejí látky s antibakteriálním účinkem.

Lactobacillus plantarum LP09

Kmen Lactobacillus plantarum LP09 stimuluje trávicí soustavu, podporuje hubnutí a pomáhá snižovat hladinu protilátek zodpovědných za alergické reakce.

 

Aktivní složky TRIPHALA BOOSTER:

Amla (Emblica officinalis) indický angrešt  - je jedním z nejstarších jedlých indických plodů se širokou škálou zdraví prospěšných vlastností. Zdroj vitamínů (vysoký obsah vitamínu C), aminokyselin a minerálních látek (včetně železa, fosforu, vápníku) a rostlinných látek s protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi, jako jsou fenoly, taniny, kyselina filembelová, rutin a kurkuminoidy. Ájurvédská medicína doporučuje ovoce amla při problémech s trávicí soustavou (zácpa, žaludeční potíže, regenerace jater).

Bibhitaki (Terminalia bellirica) vrcholák myrobalanový - je ovoce plné zdraví prospěšných fytochemikálií: taninů, kyseliny ellagové a gallové, flavonů, bílkovin a cenných mastných kyselin: palmitové, olejové a linolové. V ájurvédě známý pro své silné čistící vlastnosti, používá se k podpoře regeneračních a detoxikačních procesů v těle. Působí příznivě na hladinu cukru v krvi, reguluje citlivost na inzulín a pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost. Úspěšně se využívají jeho antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Haritaki (Terminalia chebula) vrcholák tříslovinný - v tradiční ájurvédské medicíně nazývaný „král léků“, je považován za rostlinu s protizánětlivými a uklidňujícími účinky a používá se především k podpoře zmírnění zažívacích potíží (např. poskytuje úlevu při zácpě). Díky vysokému obsahu zdraví prospěšných fytochemikálií: terpenů, polyfenolů, antokyanů a flavonoidů má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

Mikronizovaná akáciová vláknina - snadno rozpustná přírodní vláknina pro maximální vstřebatelnost. Nejenže stimuluje střevní peristaltiku, ale také poskytuje pozitivní podporu pro střevní mikroflóru jako další potrava pro střevní bakterie, stimulující jejich množení.

 

BALENÍ

Krabička obsahuje 30 sáčků po 5,34 g na 30 dní užívání.

 

DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA

1 kapsle Synbio complex a 1 kapsle Triphala Booster, užívat večer, po posledním jídle.

Nezapomínejte! Kapsle nedělte, nerozkousejte ani nežvýkejte! Užijte je celé a zapijte vodou.

Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Nepoužívejte po uplynutí data minimální trvanlivosti. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na kteroukoliv složku prípravku. Vyvážená strava a zdravý životní styl jsou základem správného fungování organismu. Doplněk stravy je určen pro dospělé osoby. Doplněk stravy není určen pro děti, kojící a těhotné ženy.

 

SKLADOVÁNÍ

Skladujte v suchu, při teplotě 15-25°C, mimo dosah malých dětí. Chraňte před vlhkostí a světlem.

 

SLOŽENÍ

SYNBIO COMPLEX: Fruktooligosacharidy (FOS), plnidlo (mikrokrystalická celulóza), probiotický komplex – 9 kmenů živých mikroorganizmů (Lactobacillus casei subssp. Paracasei, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum), obal kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza), protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), guma gellan.

TRIPHALA BOOSTER: Extrakt 4:1 z Triphala (Phyllanthus emblica Linn., Terminalia bellirica Roxb., Terminalia chebula Retz.), mikronizovaná akáciová vláknina, obal kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza).

 

UPOZORNĚNÍ

Výrobek může obsahovat lepek z obilovin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: